fbpx
9 C
Skopje
понеделник, април 12, 2021

таг: Овој

ФОТО: Подгответе се, Македонија на албумот Панини, познат датумот на продажба...

0
Неколку генерации го чекаа овој момент, да можат нашите фудбалери да ги лепат на албумот Панини. Се...

Пет премиери на земји-членки бараат итен самит на ЕУ поради неправедната...

0
Ако овој систем продолжи, до летото ќе има огромни разлики меѓу земјите-членки и тој јаз ќе се продлабочи уште повеќе, некои ќе достигнат...

ВИДЕО | Како да ја исфенирате косата како вистински професионалец: Трик...

0
Со помош на овој трик косата секогаш ќе ви изгледа совршено… Косата е еден од најубавите физички украси на...

Дневен хороскоп за 1 март: Верувајте им на вашите емоционални инстинкти

0
Овен Сите припадници на овој хороскопски знак кои се задоволни од изборот на партнерот денес ќе доживеат незаборавни романтични моменти...

Aвокадото може да го користите на 100 начини

0
Овој плод е благодат и за здравјето и за нега на телото и лицето, одличен е за внатрешна и за надворешна употреба....

Ова е најлошиот Мурињо откако работи како тренер

0
Нов пораз на Тотенхем, овој пат од Вест Хем со 2:1 со што „паднаа“ на деветото место. Во последно време тимот на Мурињо...

Ковид-19 највисоко на агендата на Светскиот економски форум во Давос

0
Од денеска до 29 јануари ќе се одржи годинашниот, овој пат виртуелен Светски економски форум во Давос....

ВИДЕО | Рецепт за леб со путер: Воздушен и мек, а...

0
Овој празничен ден искористете го да направите еден популарен рецепт за домашен леб со путер. Традиционално се направи со путер, но може...

Пет години од смртта на музичкиот гениј Дејвид Боуви: Можеби го...

0
Овој 10-ти јануари навршуваат пет години од смртта на Дејвид Боуви. Неговата музика и неговиот стил остануваат незаборавени засекогаш, пишува DW. ...

Величенствена сцена: Погледнете како блесна главниот храм на руската војска за...

0
Овој Божиќ ќе влезе во историјата на руската војска – оваа година, големиот Христијански празник за првпат беше дочекан во Главниот храм на...

Моментална Температура

Skopje
clear sky
9 ° C
9 °
9 °
61 %
2.1kmh
0 %
пон
19 °
вто
16 °
сре
11 °
чет
13 °
пет
7 °

Последни објави