fbpx

таг: Овој

Долги колони на границата со Грција

0
За поголем дел од граѓаните, овој викенд се претвори во продолжен одмор. Голем дел од администрацијата ги спои деновите во пресрет...

Украинскиот извоз на жито е прeполовен

0
Украинскиот извоз на жито овој месец падна за повеќе од половина поради стравувањата дека руската...

АСТРОЛОЗИТЕ ГИ ИЗБРАЛЕ НАЈОПАСНИТЕ ДАТУМИ ВО МАЈ: Oвие 6 дена треба...

0
Астролозите истакнуваат дека овој месец ќе биде одбележан со конфликти, недоразбирања, недоверба и измами, бидејќи планетите ќе бидат во многу неповолна положба. ...

Дневен хороскоп за вторник (03.05.2022)

0
Овен Овој ден ви носи неочекувана можност на деловен план. Неочекувани трошоци, но ситуацијата наскоро ќе се подобри. Овните кои се во...

И следниот викенд е продоложен, понеделник е неработен ден

0
По овој Велигденски викенд ќе имаме уште еден продолжен викенд и тоа веќе следната недела. Неработни денови се 1 мај (недела), Ден на...

(ВИДЕО) „Perseverance“ сними затемнување на Сонцето на Марс

0
На почетокот на овој месец, роверот на НАСА „Reverance“ забележа една од месечините на Марс, Фобос, како...

Дневен хороскоп за четврток (14.04.2022)

0
Овен Овој пат можете да се потпрете на пријателите, но и на организацијата во која работите. Тоа ќе ви донесе енергија...

СЛОВЕНСКИОТ ХОРОСКОП Е ЕДЕН ОД НАЈПРЕЦИЗНИТЕ: Откријте на кој знак припаѓате...

0
Овој хороскоп има дури 36 знаци, а е поделен на периоди од по 10 дена. Жолт нарцис (1 јануари – 10...

Захарова за протерувањето на руските дипломати од Македонија: Непријателски чин!

0
Овој акцентирано непријателски чекор е продолжување на курсот кон вртоглаво уривање на билатералните односи со...

Од Украина досега заминале еден милион и 250 илјади граѓани

0
Луѓето кои овој пат беа околу Арина на нејзиниот седми роденден не беа обични како на другите родендени. Украинското девојче овој...