fbpx

таг: Овој

КОМПИРИТЕ ПОДГОТВЕНИ НА ОВОЈ НАЧИН ЌЕ СТАНАТ ВАШЕТО ОМИЛЕНО ЈАДЕЊЕ: Брзо,...

0
Овој рецепт е навистина едноставен и лесен за подготовка. Може да го направат дури и почетници во кујната, само треба да ги следите...

Сотирова Бухова: Пет лица од автобусот се позитивни на ковид-19, а...

0
До овој момент решение за позитивни лица, упатени на домашно лекување имаме за пет позитивни, 13 решенија врз основа на контакти, изјави д-р...

Радев ги повика партиите да преземат одговорност

0
Крајно време е партиите да преземат политичка одговорност. Овој пат тие немаат право да згрешат“ – порача...

Еве како да изгубите половина килограм дневно!

0
Бидете внимателни со овој режим на исхрана. Диетата на база на вода смее да се применува секој втор ден, но ние препорачуваме еднаш неделно....

Викендов во Маврово ќе се одржи Европски Куп во параглајдерство

0
Овој викенд, 26 и 27 Јуни, во Маврово ќе се одржи Европски Куп во Параглајдерство. Ќе се полетува од ски центарот во Маврово,...

ФОТО: Оваа свадба долго ќе ја паметат…

0
Одлична атмосфера во Букурешт. Овој зет и оваа невеста засекогаш ќе ја паметат нивната свадба, особено што фалангата е со нив. ...

ВИДЕО | „Моите 1+5“: Филмски предлози по избор на Ирена Цветковиќ

0
„Секогаш овој филм успева да одговори на моите лични емотивни и интелектуални дилеми, но и колективни етички дилеми поврзани со конкретните политички случувања“....

„Шоуто на Кели Кларксон“ ќе го заземе местото на „Елен“ по...

0
На почетокот на овој месец, водителката Елен Деџенерис (63) објави дека нејзиното ток-шоу ќе заврши во 2022 година по неверојатни 19 сезони,...

Предлог за денешениот ручек: Риба на медитерански начин

0
Овој празничен ден, посветете го на домашните и уживајте заедно во подготовката на семејниот ручек. Наш предлог е филети риба подготвени на...

ФОТО | Стајлинг кој никогаш не излегува од мода: Нема да...

0
Овој стајлинг е за чиста десетка, барем така велат модните критичари… Постојат стајлинзи кои никогаш нема да излезат од...