fbpx

таг: Овој

Дневен хороскоп за 1 март: Верувајте им на вашите емоционални инстинкти

0
Овен Сите припадници на овој хороскопски знак кои се задоволни од изборот на партнерот денес ќе доживеат незаборавни романтични моменти...

Aвокадото може да го користите на 100 начини

0
Овој плод е благодат и за здравјето и за нега на телото и лицето, одличен е за внатрешна и за надворешна употреба....

Ова е најлошиот Мурињо откако работи како тренер

0
Нов пораз на Тотенхем, овој пат од Вест Хем со 2:1 со што „паднаа“ на деветото место. Во последно време тимот на Мурињо...

Ковид-19 највисоко на агендата на Светскиот економски форум во Давос

0
Од денеска до 29 јануари ќе се одржи годинашниот, овој пат виртуелен Светски економски форум во Давос....

ВИДЕО | Рецепт за леб со путер: Воздушен и мек, а...

0
Овој празничен ден искористете го да направите еден популарен рецепт за домашен леб со путер. Традиционално се направи со путер, но може...

Пет години од смртта на музичкиот гениј Дејвид Боуви: Можеби го...

0
Овој 10-ти јануари навршуваат пет години од смртта на Дејвид Боуви. Неговата музика и неговиот стил остануваат незаборавени засекогаш, пишува DW. ...

Величенствена сцена: Погледнете како блесна главниот храм на руската војска за...

0
Овој Божиќ ќе влезе во историјата на руската војска – оваа година, големиот Христијански празник за првпат беше дочекан во Главниот храм на...

Дневен хороскоп за 2 јануари: Изберете помеѓу Лав и Овен, и...

0
ОВЕН Овој ден може да биде добар за почеток на нова соработка. Размислете околу тоа. Советувајте го својот партнер дека...

Дневен хороскоп за 25 декември: Сакате да доживеете експлозија на страстите

0
ОВЕН Овој ден може да биде добар за почеток на нова соработка. Размислете околу тоа. Советувајте го својот партнер дека...

Зимско алкохолно задволство: Рецепт за варен ароматичен џин!

0
Овој рецепт особено ќе им се допадне на љубителите на џин и тоник, но и на оние кои внимаваат на својата исхрана. Имено,...