fbpx

таг: Овој

ФОТО: Во мај вакцинација кај Дракула: Лекари со вампирски заби делат...

0
Поверојатно е посетителите кои овој месец престојуваат во замокот на Дракула во Романија да пронајдат траги од убод на раката отколку на...

Ева се роди на пат кон Прилеп – порудување во возило...

0
Ева Стојческа се роди овој 2 мај во болничкото комбе на пат кон Прилеп. Како што раскажува Жарко Симески, директор на Здраствениот дом...

Евертон ја краде големата желба на Баерн

0
Овој стопер е голема желба на се уште актуелниот европски шампион, тимот на Баерн Минхен. ...

Франција донира 100.000 дози на Астра Зенека во програмата Ковакс

0
Франција овој месец ќе донира 100.000 дози на Астра Зенека на земји во развој, со што ќе стане првата членка на ЕУ која...

ВИДЕО | Тренинг за тенка половина и обликуван задник: За тело...

0
Со овој 15-минутен тренинг резултатите нема да изостанат… Доколку мислите дека за совршена фигура потребно е во теретаната да...

ФОТО: Подгответе се, Македонија на албумот Панини, познат датумот на продажба...

0
Неколку генерации го чекаа овој момент, да можат нашите фудбалери да ги лепат на албумот Панини. Се...

Пет премиери на земји-членки бараат итен самит на ЕУ поради неправедната...

0
Ако овој систем продолжи, до летото ќе има огромни разлики меѓу земјите-членки и тој јаз ќе се продлабочи уште повеќе, некои ќе достигнат...

ВИДЕО | Како да ја исфенирате косата како вистински професионалец: Трик...

0
Со помош на овој трик косата секогаш ќе ви изгледа совршено… Косата е еден од најубавите физички украси на...

Дневен хороскоп за 1 март: Верувајте им на вашите емоционални инстинкти

0
Овен Сите припадници на овој хороскопски знак кои се задоволни од изборот на партнерот денес ќе доживеат незаборавни романтични моменти...

Aвокадото може да го користите на 100 начини

0
Овој плод е благодат и за здравјето и за нега на телото и лицето, одличен е за внатрешна и за надворешна употреба....