таг: обединета

Орбан убедлив победник во Унгарија, опозицијата призна пораз

0
Лидерот на унгарската обединета опозиција Петер Марки-Зај го призна поразот на парламентарните избори во неговата...

Меркел: Раните од војните се уште не се залечени, иднината на...

0
Убедена сум дека иднината на Западен Балкан e во вистинска обединета Европа, изјави денеска германската канцеларка Ангела...