таг: обврски

ОН, СЕ и ОБСЕ: Криминализацијата на клеветата е спротивно на обврските...

0
„Овој чекор е против меѓународните обврски на БиХ во областа на човековите права...

Македонија е голем фаворит против Фарските Острови

0
По квалификациските обврски со Малта, фудбалската репрезентација на Македонија се насочува кон контролниот дуел против...

Како кафето не држи будни?

0
Ве очекуваат важни обврски и треба добро да се наспиете за да бидете одморени. Отидовте да спиете, но само го фрлате и вртите...

Петков: Немам самостоен договор за тргање на ветото, решението треба да...

0
Како премиер не преземам никакви обврски самостојно, порача бугарскиот премиер Кирил Петков во изјава на...

Фантастични промени: Што се случува во телото после 30 минути трчање?

0
Начинот на живот, деловните обврски и постојаниот стрес драстично ни ги променија навиките, па прво се откажавме од стандардните физички активности. Повеќето...