таг: нос

Светлото овошје и зеленчук во битката против затнати синуси

0
Главоболкa и затнат нос се главните признаци на инфекција на синусите. Синусите се наоѓаат во пределот кај очите, носот, јаготките и челото, а...

Зошто за време на настинка е блокирана само една ноздра?

0
реклама Кога имате затнат нос за време на настинка или вирус, дали ви се чини дека...

Тајланд: Дедо Мраз подели подароци на децата на слон

0
Сурла, а не црвен нос, е она што му треба на Рудолф за да му се придружи на стадото слонови кои му помагаат...

Постојано користите спреј за нос? Не сте свесни каква грешка правите!

0
Спрејовите за нос можат да предизвикаат зависност, предупредуваат експертите. Спрејовите за нос ги стеснуваат крвните садови во носот и синусите, намалувајќи го отокот...

Израел одобри спреј за нос кој може да го спречи ширењето...

0
Израел одобри спреј за нос кој може да го спречи ширењето на коронавирусот. Спрејот го создаде д-р Гили Регев, која вели дека спрејот...