таг: Новата

Нуди можност да се фотографира текстот: „Чет-ГПТ 4о“ со најбрз превод...

0
Новата верзија „Чет-ГПТ 4о“ е достапна за јавноста од пред неколку дена, па можеби брзината на преводот „во реално време“ е една од...

Метаморфоза, Македонскиот хип-хоп доживува преобразба

0
Пред недела дена искочи новата песна „Метаморфоза“ која е соработка на Martix ft. Druggy. Песната...

Новата палестинска влада положи заклетва

0
Новата палестинска влада положи заклетва во услови на интензивен меѓународен притисок за реформи на Палестинската национална управа. Кабинетот, предводен од премиерот Мохамед...

Полската проевропска влада отповикува 50 амбасадори назначени од претходната, десничарска влада

0
Новата влада на Полска објави одлука за повлекување 50 амбасадори назначени од претходната, десничарска влада, пренесува МИА. Како што соопшти...

Aнгелина Димовска-Миташева нова директорка на Филхармонија

0
реклама Ангелина Димовска-Миташева е новата в.д. директорка на Филхармонија, потврдија за МИА од Филхармонија....

Почна со работа новата Поликлиника Сарај

0
Денеска беше отворена новата Поликлиника Сарај, во скопската општија во која што ќе може да се лекуваат над 45 илјади жители од овој регион...

Три хороскопски знаци кои ќе одат на патување од соништата оваа...

0
реклама Новата година често со себе носи нови решенија и соништа за неверојатни авантури....

Пет новороденчиња се родија ноќеска во Охрид

0
Во Новата 2024 година Охрид уште на самиот почеток влегува со принова од пет новороденчиња. Нив денеска ги посетија градоначалникот на Општина Охрид,...

Хороскоп за 2024: Што ќе ви донесе новата година: здравје, љубов,...

0
Влегуваме во новата 2024 година и секој има желби и надеж за подобра иднина. Сите посакуваат 2024 година да биде подобра од...

Хороскопски знаци кои би можеле да ги изневерат партнерите во 2024...

0
Во новата година некои знаци би можеле да се најдат во ситуации кои би можеле да ги наведат да го изневерат партнерот. Близнаците,...