fbpx

таг: Новата

Ова е вистината за најмоќната жена од светот на модата: Опра...

0
Новата биографија на легендарната модна уредничка, која има еднаков број пријатели и непријатели во деловниот свет, ја открива нејзината потопла страна! Најмоќната...

Акција на Sport Life: со еден промашен натпревар до еден милион...

0
Со новата акција на Sport Life, недобитните тикети кои имаат еден промашен тип може да ви донесат...

Австрија разви вакцина против сите соеви на коронавирусот

0
Новата вакцина од Австрија заштитува од сите варијанти на коронавирусот, соопшти „Еуроком ПР“, меѓународна комуникациска...

Новата вакцина од Австрија штити од сите варијанти на коронавирусот

0
Новата вакцина од Австрија заштитува од сите варијанти на коронавирусот, соопшти Еуроком ПР, Меѓународна комуникациска мрежа на Град Виена. Тим научници од...

„Викинзи: Валхала“ е новата најгледана серија

0
Новата историска ТВ-серија на Нетфликс, „Викинзи: Валхала“ за кратко време стана најгледаната серија на популарната стрим-платформа. Се работи за нова приказна заснована...

Официјално, Бугарија во Разград ќе ја пречека Македонија

0
Наместо во Софија, Македонската фудбалска репрезентација настапите во новата сезона во Лигата на Нации, на 2 јуни,...

Ферари го претстави новиот болид – Ф1 75

0
Екипата на Ферари го претстави својот болид за новата сезона во Формула 1. Секако дека тој допрва...

Вардар поразен од Нексе на стартот на СЕХА ракометната лига

0
Македонскиот машки ракометен првак на стартот од новата сезона во СЕХА лигата е поразен од хрватски Нексе со 25:24. Гостите од Нашице...

Задолжителна вакцинација во Формула 1

0
Сите инволвирани во Формула 1 шампионатот во новата сезона ќе мора да бидат вакцинирани и нема да има можност за ослободување од оваа...

Првиот човек на Еурофарм Пелистер со прекрасен подарок за младите играчи

0
Новата година за младите ракометари од школата на Еурофарм Пелистер добија мало изненадување од претседателот на клубот, Зоран Стерјев. Од денес сите...