таг: Новата

Новата година пристигна во Јапонија и Кореја

0
Новата 2023 година пристигна, а најпрво ја дочекаа жителите на островот Лаеин, кој припаѓа на островската држава Кирибати во Тихиот Океан, како и...

Дали сте виделе што подготви Google за Старата година?

0
Гугл ја прославува Новата година на посебен начин. На популарниот прелистувач се појави новогодишна лавра (или, поточно, старогодишна). ...

Дали забележавте дека Wednesday воопшто не трепка? Има добра причина за...

0
Новата хит-серија на Нетфликс – Wednesday (Среда) соборува рекорди на гледаност, а обожавателите не престануваат да зборуваат за сцените што ги разнесоа. ...

Франција и Германија ја повикаа Италија да ги отвори своите пристаништа...

0
Франција и Германија побараа од новата италијанска влада предводена од екстремната десница да обезбеди безбедно пристаниште за речиси 1.000 луѓе спасени...

Еурофарм Пелистер ја забележа првата победа во Европската лига

0
Еурофарм Пелистер ја забележа првата победа во новата сезона на Европската лига на ЕХФ, откако македонскиот клуб...

На 25 септември ни доаѓа магична млада Месечина во вага: Три...

0
Новата месечина во Вага започнува на 25 септември: 3 знаци ќе ја почувствуваат најсилната енергија, додека САМО ЕДНАШ ќе следи тежок период ...

НАСА повторно го одложи лансирањето ракета на Месечината

0
Лансирањето на новата ракета на американската вселенска агенција НАСА на Месечината повторно е...

Новата кралица се појави пред Бакингемската палата со накит кој крие...

0
Накитот на новата кралица носи тајна порака, таа се обидува да ја продолжи традицијата на Елизабета. Новиот крал Чарлс III беше срдечно...

Струга Трим Лум се уште без пораз

0
Струга Трим Лум е единствената екипа во новата сезона од Првата фудбалска лига на Македонија која се...

РК Алкалоид во суперлигата, тренер ќе биде Кире Лазаров

0
Новиот ракометен суперлигаш, Алкалоид ја претстави екипата и амбициите за новата сезона. Тренер ќе биде Кирил Лазаров,...