fbpx

таг: неодамна

Шест тајни за долговечност на Јапонците

0
Во Јапонија неодамна беше спроведено истражување со цел да се утврдат причините за долговечноста кај најстарите Јапонци. Беа идентификувани шест причини. Областа...

Јокиќ: Не ме почитуваат? Не ми треба внимание

0
Тренерот на Денвер, Мајкл Мелоун неодамна кажа дека српскиот центар заслужува подобар третман, а по победата против Портланд, новинарите му поставија прашање на...

Шеикот од Саудиска Арабија го купува Интер за милијарда долари!

0
Шеикот Мохамед Бин Салман од Саудиска Арабија, кој неодамна стана сопственик на англискиот премиерлигаш Њукасл, е во напредни преговори за купување на италијанскиот...

(ФОТО) Жолт „фиат 128“ бил првиот автомобил на Марадона, а сега...

0
Неодамна светските медиуми објавија дека се продава последниот автомобил што го возел покојниот аргентински фудбалски великан, Диего Армандо Марадона, а сега...

Анкета: Фејсбук најлоша компанија во светот за 2021 година

0
Технолошкиот гигант Фејсбук, неодамна преименуван во Мета е „најлошата компанија” во светот за 2021. Ова е утврдено по гласањето на повеќе од 1.500...

Играч на снукер заспа на натпревар

0
Сè уште чувствувајќи последици од неодамна прележаниот Ковид-19, Марк Вилијамс – трикратен светски шампион во снукер, заспа на столче на натпревар на едно...

Никогаш нема да го кажат на глас, но еве што мислат...

0
Неодамна на популарниот форум „Ispovesti.com“ започна дебата за плаќање на пијалоци. Имено, на еден маж очигледно му здосадило постојано да го вади паричникот,...

ДА, И ТОА СЕ СЛУЧИ! Актерка се извини на љубовницaта на...

0
Актерката Алис Еванс (49) неодамна откри дека нејзиниот сопруг Џоан Грифит ја изневерувал три години, а сега јавно и се обрати на љубовницата....

Ако ги имате овие апликации во вашиот телефон избришете ги веднаш

0
Неодамна беше утврдено дека вкупно осум Андроид апликации од продавницата Google Play содржат малициозен софтвер џокер. Апликациите, забележани од лабораториите за безбедност на...

Листа од најубавите туристички гратчиња во Европа (ФОТО)

0
Си-Ен-Ен неодамна објави листа на најубавите мали гратчиња во Европа, кои „освојуваат со својата прекрасна архитектура и голем дел од културата што ќе...