таг: немаше

РУСКИ РАКЕТЕН ТЕРОР: Ноќен напад на Кијив, две лица загинаа во...

0
Немаше удари на станбена или критична инфраструктура во регионот на Кијив како резултат на ноќниот напад на беспилотните летала. Немаше жртви или повредени,...

Ждрепка, Вардар го извлече Рајн Некар Левен

0
Двократниот европски шампион Вардар немаше среќа во денешната ждрепка за квалификациите за Лигата на Европа,...

Стојановски, најдобриот македонски кошаркар за 2022 година

0
Војдан Стојановски е најдобриот македонски кошаркар за 2022 година. Немаше многу големи дилеми околу конечниот избор, капитенот...

Лазаров: Уште немам почувствувано дека завршив со кариерата

0
Откако го одигра прошталниот натпревар со својот Нант, Кире немаше многу време за одмор, бидејќи веднаш почнаа обврските со македонската репрезентација. Вели дека...

Прва јавна изјава на Путин по нападот на Украина: Русија немаше...

0
Русија немаше друг избор, изјави Владимир Путин, што е негова прва јавна изјава откако Русија утрово ја нападна Украина, пренесе „Спутник“....

Вардар ја декласираше Војводина во СЕХА лигата

0
Вардар немаше проблем да ја совлада Војводина на гости со убедливи 26:16 (11:9) во второто коло од СЕХА лигата, за да се вратат...

ГОТОВО Е: Столе Димитриевски е новиот голман на Барселона

0
Столе Димитриевски го немаше на вчерашниот меч за Рајо Валјекано против Бетис. Тренерот на Рајо објасни дека Столе бил повреден, но и покрај...

Конте: Тотенхем е топ клуб, не знам дали друг клуб има...

0
Италијанскиот стратег Антонио Конте немаше многу време да се адаптира во Тотенхем, вчера веќе ги водеше „петлите“ во неговиот прв натпревар. Во...

ВОЗНЕМИРУВАЧКО ФОТО: Повредата на полицаец при упадот на навивачите на Јунајтед...

0
Вечерва немаше дерби. Дуелот Манчестер Јунајтед-Ливерпул е одложен на неодредено, откако попладнево навивачите на Манчестер Јунајтед упаднаа...

Гејтс: Можеме да видиме дека доаѓа крајот на пандемијата

0
Светот се немаше подготвено за пандемијата на коронавирусот ни приближно колку што требаше, оценува филантропот и основач на „Мајкрософт“, Бил Гејтс, во интервју...