таг: музејот

Почнува големата мултимедијална конференција „Украина – две години хероизам“

0
Денес во Музејот на македонската борба за независност, со почеток во 10 часот започнува  големата мултимедијална конференција под наслов „Украина – две години...

Археолозите на југот на Ирак пронајдоа кафана стара 5.000 години

0
Тим од археолози од музејот Пен пронашле 5.000 години старо кафуле со простор за јадење на отворено и делумна кујна. Кафулето се...

Музејот негира дека Ким Кардашијан го оштетила фустанот на Мерилин Монро

0
Музејот на Рипли демантира дека ријалити ѕвездата Ким Кардашијан го оштетила легендарниот фустан во кој Мерилин Монро ја пееше песната „Среќен роденден, господине...

Во Охрид василичарски оган под вода (ВИДЕО)

0
Кај музејот на вода нуркачите од Нуркачкиот центар АМФОРА од Охрид на атрактивен и за нив препознатлив начин по трет пат под вода...

Таа е првата жена на чело на Лувр

0
За првпат од основањето, музејот Лувр ќе го води жена – поранешната директорка на музејот Орсеј, Лорен де Кар, ќе го замени Жан-Лик...