таг: Михаел

Семејството на Шумахер ќе го тужи германскиот таблоид

0
Семејството на славниот Михаел Шумахер планира да го тужи германскиот таблоид „Die Aktuelle“ кој објави...

Рот – Џачка: Берлин е за страт на преговорите со Тирана...

0
Германскиот министер за Европа, Михаел Рот, кој е во посета на Тирана, на средбата со министерката за...

ВИДЕО | Стара камп приколка од 20 квадрати ја претвориле во...

0
Хилда и Михаел успеале во 20 квадрати да го спакуваат сето она што им е потребно за животот. Тие се чист доказ...

Рот: Цртањето нови граници е опасен пат

0
Германскиот министер за Европа, Михаел Рот, реагираше на наводите за идеите за прекројување на границите на теоријата...