таг: Меси

Оваа фотографија има 20 милиони повеќе лајкови од сликата на Меси...

0
ФОТОГРАФИЈАТА на Лео Меси и Кристијано Роналдо која ја направија за реклама на брендот Луј Витон, а на која играат шах, деновиве го...

Дали оваа фотографија ќе стане најлајкуваната фотографија во историјата на Инстаграм?

0
Фотографија од Лионел Меси и Кристијано Роналдо како играат шах на багажник од Луј Витон го запали интернетот. Двајцата фудбалери ја објавија...

Меси: Еве како Пеп Гвардиола го оштети фудбалот

0
Лионел Меси има неограничена почит кон Пеп Гвардиола. Напаѓачот на ПСЖ има долг контакт со шпанскиот техничар...

ПСЖ со нов договор сака да го убеди Меси да не...

0
Францускиот шампион ПСЖ планира да го задржи Лионел Меси, кој има договор до следното лето, а веќе...

Нов рекорд на Лионел Меси, го надмина Роналдо во ЛШ

0
Нов рекорд на Лионел Меси во Лигата на шампионите. Тој беше стрелец на еден гол против Макаби...

Нова битка на Барса и ПСЖ: Парижани подготвуваат нов договор за...

0
Барселона и ПСЖ влегуваат во нова битка за Лео Меси, пренесуваат француските медиуми. Каталонците изразија голем интерес...

Ништо од враќањето во Барселона: Меси има други планови за иднината

0
Пред неколку дена се појавија шпекулациите дека Лионел Меси ќе се врати во Барселона, откако лани го...

Во еден месец, Меси двапати гостува во Каталонија?!

0
Лионел Меси одлета во Барселона за да го прослави роденденот на својата сопруга, неколку часа откако даде...

Аларм за Реал, Меси и Мбапе приредија вистинско шоу

0
Лионел Меси и Килијан Мбапе приредија спектакл на „Паркот на принцовите“, кога Пари Сен Жермен постигна лесна...

Меси еден од четворицата фудбалери на ПСЖ позитивни на ковид

0
Лионел Меси е еден од четворицата фудбалери на Париз Сент-Жермен (ПСЖ) кои се позитивни на коронавирусот пред...