таг: Меси

Ал-Хилал решен да го добие потписот на Нејмар

0
Ал-Хилал, шампионот на Саудиска Арабија, доби „корпа“ од Лионел Меси, но нема намера да застане...

Интер Мајами: После Меси, доаѓаат Суарез и Бускетс

0
Аргентинската мегаѕвезда Лионел Меси одлучи кариерата да ја продолжи во Интер Мајами и предизвика вистинска...

Кеси и Кристенсен, го кочат доаѓањето на Меси во Барселона?!

0
Лионел Меси би можел да се врати во Барселона на крајот од оваа сезона, но...

Меси: Тоа е она што ми недостасуваше, сега сум исполнет

0
Капитенот на репрезентацијата на Аргентина, Лионел Меси изјави дека со триумфот на Светското првенство во Катар освоил се што можел. Тој додаде дека...

Барселона сака да го врати Меси, но финансиската ситуација…

0
Во ќор сокак се заглавени преговорите на релација ПСЖ-Лионел Меси. Се погласни се шпекулациите дека...

Лионел Меси постави два посебни услови за челниците на ПСЖ

0
Фудбалерот на Пари Сен Жермен и аргентинскиот репрезентативец Лионел Меси постави два посебни услови за...

Меси нема да тргне по патот на Кристијано Роналдо

0
Лионел Меси нема да тргне по патот на Кристијано Роналдо и нема да го напушти европскиот фудбал, тврди „Мундо Депортиво“. Меси има договор...

Гласовите на Милевски и Ристевски за наградата “The Best”

0
Лионел Меси по трет пат во кариерата ја доби наградата на ФИФА за најдобар светски...

Чави: Меси знае дека има отворена врата овде

0
Лионел Меси ја напушти Барселона во летото 2021 година и замина во ПСЖ. Сепак, постојано се зборува...

Централната банка е подготвена да го стави ликот на Меси на...

0
Аргентина со денови ја слави третата светска титула. Лионел Меси и екипата, во неделата го освоија Мундијалот...