таг: Меси

Меси прогласен за најдобар плејмејкер на деценијата од страна на ИФФХС

0
Напаѓачот на Барселона, Лионел Меси е прогласен за најдобар плејмејкер во последните 10 години од страна на Меѓународната федерација за историја и статистика...

ВИДЕО: Се навестува ли следниот клуб на Меси, за осум милиони...

0
Лионел Меси за осум милиони евра купи стан во една од најлуксузните згради на светот „Porsche Design Tower“ во Мајами, пренесуваат шпанските медиумим....

Сантош го оспорува рекордот на Меси, Пеле и натаму е најдобар!

0
Пред неколку дена, Лионел Меси го сруши рекордот на Пеле по бројот на постигнати голови за еден клуб. Аргентинецот постигна 644 голови...

Меси има неостварлива желба, да не биде популарен

0
Капитенот на Барселона, Лионел Меси, откри во интервју за шпанските медиуми дека има потреба од приватност. – Свесен сум и благодарен за...