таг: Лионел

Меси горд на рекордната седма „златна топка“

0
Фудбалерот на ПСЖ, Лионел Меси, рече дека е горд на освојувањето на рекордната седма „Златна топка“, по врачувањето на наградата за најдобар фудбалер...

ОФИЦИЈАЛНО: Меси по седми пат ја освои „Златната топка“

0
Лионел Меси ја освои седмата Златна топка, втора по ред по 2019 година. Второто место му припадна на Роберт Левандовски, додека трет...

Меси и Рамос сè уште не станале пријатели во ПСЖ

0
Фудбалерите на Пари Сен-Жермен, Лионел Меси и Серхио Рамос сè уште немаат воспоставено пријателски однос, пишува „Л’Екип“. Според францускиот весник, играчите не...

Чави може да влијае на враќањето на Меси во Барселона

0
Напаѓачот на Пари Сен-Жермен, Лионел Меси може да се врати во Барселона во 2023 година. Според „Марка“ и покрај нарушените односи меѓу...

ПСЖ се обиде преку ФИФА да влијае на заминувањето на Меси...

0
Фудбалерите на Пари Сен-Жермен, Лионел Меси и Леандро Паредес полетаа за Аргентина и пристигнаа на локацијата на националниот тим. Парискиот клуб е...

ПСЖ има проблем поради посебната клаузула во договорот со Меси

0
Лионел Меси (34) се повреди минатиот петок при победата на ПСЖ со 2-1 против Лил во францускиот шампионат. Тој поради повреда на...

ПСЖ без Меси против Лајпциг во ЛШ

0
Аргентинската фудбалска ѕвезда Лионел Меси поради повреда нема да биде во составот на ПСЖ на утрешниот натпревар против Лајпциг во Лигата на шампиони...

Меси потврди: Ќе се вратам во Барселона

0
Лионел Меси во изјава за „Спорт“ од Шпанија потврди дека Барселона е негова прва и единствена спортска љубов, еден ден сака да се...

Меси потврди: Ќе се вратам во Барселона

0
Лионел Меси во изјава за „Спорт“ од Шпанија потврди дека Барселона е негова прва и единствена спортска љубов, еден ден сака да се...

Куман е вториот најлош тренер на Барселона во последните 20 години

0
Роналд Куман ако минатата сезона со Лионел Меси во составот го предводеше тимот од трофеј во Купот на Шпанија и трето место во...