таг: Лионел

Сантош го оспорува рекордот на Меси, Пеле и натаму е најдобар!

0
Пред неколку дена, Лионел Меси го сруши рекордот на Пеле по бројот на постигнати голови за еден клуб. Аргентинецот постигна 644 голови...

Меси има неостварлива желба, да не биде популарен

0
Капитенот на Барселона, Лионел Меси, откри во интервју за шпанските медиуми дека има потреба од приватност. – Свесен сум и благодарен за...