таг: Лионел

Меси, пазари во супермаркет и никој не го препознава

0
Еден од најдобрите фудбалер на сите времиња, аргентинската ѕвезда Лионел Меси, се пресели во Соединетите...

Ал-Хилал решен да го добие потписот на Нејмар

0
Ал-Хилал, шампионот на Саудиска Арабија, доби „корпа“ од Лионел Меси, но нема намера да застане...

Интер Мајами: После Меси, доаѓаат Суарез и Бускетс

0
Аргентинската мегаѕвезда Лионел Меси одлучи кариерата да ја продолжи во Интер Мајами и предизвика вистинска...

Кеси и Кристенсен, го кочат доаѓањето на Меси во Барселона?!

0
Лионел Меси би можел да се врати во Барселона на крајот од оваа сезона, но...

Меси: Тоа е она што ми недостасуваше, сега сум исполнет

0
Капитенот на репрезентацијата на Аргентина, Лионел Меси изјави дека со триумфот на Светското првенство во Катар освоил се што можел. Тој додаде дека...

Ништо од враќањето во Барселона: Меси има други планови за иднината

0
Пред неколку дена се појавија шпекулациите дека Лионел Меси ќе се врати во Барселона, откако лани го...

Во еден месец, Меси двапати гостува во Каталонија?!

0
Лионел Меси одлета во Барселона за да го прослави роденденот на својата сопруга, неколку часа откако даде...

Аларм за Реал, Меси и Мбапе приредија вистинско шоу

0
Лионел Меси и Килијан Мбапе приредија спектакл на „Паркот на принцовите“, кога Пари Сен Жермен постигна лесна...

Меси еден од четворицата фудбалери на ПСЖ позитивни на ковид

0
Лионел Меси е еден од четворицата фудбалери на Париз Сент-Жермен (ПСЖ) кои се позитивни на коронавирусот пред...

Односите на Меси и Пике се влошија поради платата во Барселона

0
Напаѓачот на Пари Сен-Жермен, Лионел Меси е разочаран од постапките на поранешниот соиграч Жерар Пике, кој одби да ја намали платата за Аргентинецот...