таг: Лионел

Меси треба да игра со Ремс, учеството на Мбапе е под...

0
Напаѓачот на ПСЖ, Лионел Меси најверојатно ќе игра на натпреварот од 22. коло од Лига 1 против Ремс закажан за 23 јануари. ...

Меси ги пропушта јануарските мундијалски квалификации

0
Фудбалерот на ПСЖ, Лионел Меси, нема да настапи за аргентинската репрезентација на претстојните два натпревари во квалификациите за Светското првенство 2022 во Катар...

Меси нема да биде повикан во репрезентацијата на Аргентина за претстојните...

0
Фудбалерот на Пари Сен-Жермен, Лионел Меси ќе ги пропушти следните натпревари на репрезентацијата на Аргентина. Тој нема да биде повикан во националниот тим...

Меси позитивен на коронавирус

0
Еден од најдобрите светски фудбалери Лионел Меси е меѓу четворицата новозаразени со коронавирус во редовите на францускиот гигант ПСЖ, објави попладнево клубот од...

Рохас и Меси спортисти на годината во Јужна Америка

0
Венецуелската атлетичарка во трискок Јулимар Рохас и аргентинскиот фудбалер Лионел Меси се најдобри спортисти во Јужна Америка за 2021 година, одлучи во својот...

Меси го повтори својот антирекорд

0
Напаѓачот на Пари Сен-Жермен, Лионел Меси не успеа да постигне гол на синоќешното гостување кај Лориен (1:1) во 19. коло од францускиот шампионат....

Меси доби мурал на 22-катница во родното Росарио

0
Еден од најдобрите светски фудбалери на сите времиња, Аргентинецот Лионел Меси, во родното Росарио доби мурал висок дури 69 метри. Графитот наречен...

Меси: За мене е повеќе од доволно да ме сметаат за...

0
Најдобриот фудбалер за оваа година Лионел Меси, пред неколку дена ја освои рекордната седма „Златна топка“ во својата кариера „Секогаш сакам...

Меси и Лапорта требаше да се сретнат во Париз, но се...

0
Лионел Меси успеа да ја освои Златната топка по седми пат во кариерата. Аргентинецот е апсолутен рекордер по бројот на освоени Златни...

Сите од ПСЖ освен Мауро пристигнаа на забавата на Меси: Аргентинците...

0
Лионел Меси синоќа организираше забава во Париз по освојувањето на седмата Златна топка. Аргентинецот реши да приреди повеќечасовна забава во еден париски...