fbpx

таг: легендарниот

Буфон го напушта Јувентус на крајот од сезоната: „Стигнавме до крајот...

0
Легендарниот Џанлуиџи Буфон денес потврди дека ќе го напушти Јувентус на крајот од оваа сезона. ...

„Големиот Гетсби“ станува мјузикл и наскоро ќе биде прикажан на Бродвеј

0
Легендарниот роман на Скот Фицџералд „Големиот Гетсби“ се подготвува за адаптација за театарот и станува мјузикл, а музиката ја напишала британската пејачка...

Легендарниот Шрек наполни 20 години

0
Легендарниот анимиран јунак Шрек наполни дваесет години. Шрек е зелениот огар кој ја обожава самотијата во своето мочуриште. Неговиот живот се менува...

Потресната животна исповед на Зафир Хаџиманов: Останав без око, а потоа...

0
Легендарниот Зафир Хаџиманов почина на 78 години, од последици на коронавирусот. Спонтан, шармантен, духовит, со уникатен глас, ѕвездата на поранешна Југославија...

Ривалдо ја откри судбината на Меси во Барселона

0
Легендарниот бразилски фудбалер Ривалдо нема дилема кога станува збор за престојот на Лео Меси на „Камп Ноу“....

Легендарниот Анри направи радикален потег на социјалните мрежи

0
Легендарниот Французин Тиери Анри отворено зборуваше за проблемите на социјалните мрежи. Поранешниот напаѓач на Арсенал...

Баркли: Меџик и Бирд се двете најважни личности во историјата на...

0
Легендарниот НБА кошаркар Чарлс Баркли изјави дека Меџик Џонсон и Лaри Бирд го сменија текот на лигата...

„Му дадов 20 проценти шанса на Фергусон за преживување“

0
Легендарниот поранешен менаџер на Манчестер Јунајтед, Сер Алекс Фергусон имаше мозочен удар пред три години и навистина...

Пејачот Предраг Живковиќ Тозовац хоспитализиран поради компликации со коронавирусот

0
Легендарниот пејач Предраг Живковиќ Тозовац вчера бил хоспитализиран во КБЦ „Драгиша Мишковиќ“ во Белград, поради компликации предизвикани од коронавирусот и пневмонија. ...

ФОТО | Моќниот Корлеоне го стасале годините: Ал Пачино низ улиците...

0
Легендарниот холивудски актер Ал Пачино (80) е фотографиран при својата ретка прошетка во јавноста кога неодамна се пријавил во хотелот „Хилтон“ во...