fbpx

таг: легендарниот

Почина НБА-легендата која што со Бостон Селтикс освои десет титули

0
Легендарниот кошаркар на Бостон Селтикс, Сем Џонс, почина на 88-годишна возраст, објавуваат американските медиуми. Џонс сите дванаесет години од кариерата ги мина...

Миура не запира и на 54. години – Ме бараат осум...

0
Легендарниот 54-годишен јапонски фудбалер Казујоши Миура објави дека нема намера да ја заврши својата кариера, наведувајќи оти за неговите услуги на теренот сè...

Од срцев удар почина легендарниот кошаркар на Југопластика

0
Легендарниот кошаркар на сплитска Југопластика, Горан Собин со која во годините пред распадот на поранешна СФР Југославија освои две европски титули, почина ненадејно...

Пеле во стабилна состојба, за Божик ќе биде дома

0
Легендарниот бразилски фудбалер Пеле е во стабилна состојба и до недела ќе може да се врати во својот дом, откако повторно е на...

Тажна вест: Почина легендата на ФК Партизан

0
Легендарниот фудбалер на српскиот фудбалски клуб Партизан од времето на поранешна Југославија, Момчило Вукотиќ почина на 72-годишна возраст од рак на грлото, соопшти...

Мајкл Керик си замина од Манчестер јунајтед по 15 години (ВИДЕО)

0
Легендарниот фудбалер на Манчестер јунајтед, Мајкл Керик привремено го предводеше неговиот тим на три натпревари, но потоа реши да го напушти клубот откако...

Легендарниот Франк Вилијамс почина на 79 години

0
Легендарниот Франк Вилијамс, познат како тимски шеф во Формула 1 шампионат почина денеска на 79 годишна возраст. Најдолговечниот тимски шеф...

Легендарен сноубордер загина снимајќи промотивна реклама!

0
Голема трагедија се случи во Австрија, каде загина легендарниот словенечки сноубордер Марко Грлиќ (38), поранешен младински светски првак, снимајќи една реклама во ски-центарот...

Ето официјално се кандидираше за прв човек на камерунскиот фудбал

0
Легендарниот напаѓач Самуел Ето (40) денеска во придружба на своите приврзаници поднесе официјална кандидатура за претседател на Камерунската фудбалска федерација. Ето на...

Официјално: Легендарниот Шевченко ќе му биде тренер на Пандев

0
Легендарниот украински ас, Андриј Шевченко и официјално е назначен на нов тренер на италијанскиот прволигаш Џенова. Калчолигашот одлучи да ја прекине соработката...