fbpx

таг: легендарниот

Официјално: Легендарниот Шевченко ќе му биде тренер на Пандев

0
Легендарниот украински ас, Андриј Шевченко и официјално е назначен на нов тренер на италијанскиот прволигаш Џенова. Калчолигашот одлучи да ја прекине соработката...

Чави утре доаѓа во Барселона, на 20 ноември ќе дебитира, а...

0
Легендарниот Чави Ернандез, бившиот капитен на Барселона со 767 меча во дресот на каталонската гордост утре се очекува да дојде од Катар во...

Барселона во петок ќе го добие новиот тренер?

0
Се чини дека се е готово и легендарниот Чави Ернандез го презема тренерското кормило на Барселона. Во последните денови се пишуваше многу,...

Дејвид Бекам заштитно лице на СП во Катар – договор вреден...

0
Легендарниот англиски фудбалер Дејвид Бекам стана нов амбасадор на Светското првенство во Катар, пренесуваат медиумите во Британија кои наведуваат дека за еден потпис...

Тоти: Во мое време се играше фудбал поради љубов, не за...

0
Легендарниот фудбалер Франческо Тоти во интервју за Guardian зборуваше за разликите во фудбалот некогаш и денес, велејќи дека е невозможно да се споредат...

Федерер го пропушта Мастерсот во Торонто и Синсинати, ќе игра ли...

0
Легендарниот швајцарски тенисер Роџер Федерер нема да настапи на следните два турнири од Мастерс серијата во Торонто и Синсинати. Федерер ги...

Италијанците не можат да поверуваат во она што го рече Касано

0
Легендарниот италијански напаѓач Антонио Касано ја потресе нацијата со изјавата што ја даде. Имено, тој рече дека Италија требаше да загуби...

Арјен Робен ја заврши кариерата!

0
Легендарниот холандски фудбалер Арјен Робен (37) ја заврши својата професионална кариера. Искусното крило одлучи да ја заврши својата кариера во дресот...

Легендата Дарко Панчев во „10 минути“, „Со Украина нема да биде...

0
Легендарниот фудбалер Дарко Панчев во гостувањето во емисијата 10 минути на ТВ21, меѓудругото, зборуваше и за учеството на Македонија на Европското првенство. По...

Почина најуспешниот претседател на ФК Победа – легендарниот Ацуле

0
Легендарниот прв човек на Победа беше поврзан со сите успеси на клубот, омилен меѓу фудбалерите и навивачите и Прилеп и Македонија...