таг: Кремљ

Русија нема да одобри странски вакцини против коронавирусот

0
Кремљ ја отфрли идејата за одобрување на странски вакцини против Ковид-19 во Русија, иако властите се обидуваат...

Навални вратен во затвор откако се опорави од штрајкот со глад

0
Критичарот на Кремљ, Алексеј Навални е вратен во неговиот првичен казнено-поправен дом, каде што издржуваше казна откако се опорави од штрајкот со глад...

САД и Русија ги договараат деталите за самитот Бајден – Путин

0
Белата Куќа и Кремљ се приближуваат до усогласување на деталите на самитот меѓу американскиот претседател Џо Бајден...

Песков: Коментарот на претседателката на ЕМА за Спутник В не е...

0
Портпаролот на Кремљ, Дмитриј Песков го оцени денеска како „неточен и за жалење“ коментарот на претседателката на Европската агенција за лекови (ЕМА), Криста...

Русија ги поздрави најавите од САД за продолжување на американско-рускиот договор...

0
Кремљ денеска ги поздрави намерите на новиот американски претседател Џо Бајден за продолжување на американско-рускиот договор за контрола на нуклеарното оружје, Нов СТАРТ,...

Русија ги поздравува најавите од САД за продолжување на новиот договор...

0
Кремљ денес ги поздрави намерите на новиот американски претседател Џо Бајден за продолжување на американско-рускиот договор за...

Навални во Русија може да добие затворска казна од 3,5 години

0
Критичарот на Кремљ, Алексеј Навални, е ставен на руската федерална листа за потраги за наводно кршење на...

Песков: Не ни е сеедно заради ОИ, но барем ќе се...

0
Кремљ денеска изрази жалење што Меѓународниот олимписки комитет им забрани на руските спортисти да се натпреваруваат на следните две олимписки натпреварувања под...

ФОТО: По изградбата на ова здание било наредено архитектите да бидат...

0
Покрај Кремљ и Црвениот плоштад и сè друго што го краси главниот град на Русија, за повеќето, првата асоцијација на Москва е...