таг: Кремљ

Што треба да знаете за церемонијата на 7 мај 2024 година...

0
ЛАРИСА ДИР 1. лидерот на кремљ не може да се смета за демократски избран претседател, со оглед на тоа дека таканаречените избори...

Европскиот Парламент го повикува политичкото раководство во ЕУ и земјите-членки...

0
По неодамнешните откритија за обиди поддржани од Кремљ  за вмешување и поткопување на  се европските демократски процеси, европратениците во четвртокот усвоија резолуција со...

Рускиот опозициски лидер Ходорковски го повика Западот да не ја признае...

0
Поранешниот олигарх во егзил, познат противник на Кремљ, Михаил Ходорковски, денеска ги повика западните влади да не ја признаваат победата на Владимир Путин...

Анти – Кремљ милицијата ги повика жителите на регионите Курск и...

0
Борбите помеѓу про-украинските милиции против Кремљ и руската армија се водат во пет населени места во близина на границата со Украина, изјави на...

Војната е единствениот јазик што го разбираат Путин и неговата клика...

0
ЏАБИР ДЕРАЛА На 24 февруари 2022 година, диктаторот од Кремљ тргна во тридневна „специјална воена операција“ за конечно да ги освои...

Починатиот политичкиот затвореник Навални беше трн во окото на Путин

0
Затворениот руски опозициски лидер и отворен критичар на Кремљ, Алексеј Навални, кој стана светски познат кога беше отруен со нервен агенс во 2020...

Москва подготвува услови за дестабилизација на Молдавија додека рускиот прокси лидер...

0
Официјални лица и гласноговорници на Кремљ продолжуваат да поставуваат услови за дестабилизација на Молдавија, најверојатно како дел од напорите да ја попречи нејзината...

Русите мислат дека светот постојано нешто им должи, па треба и...

0
Дали во Кремљ паметат колку пати САД ги спасувале од глад во последните 120 години? Историските факти се туркаат...

Русите мислат дека светот постојано нешто им должи, па треба и...

0
Дали во Кремљ паметат колку пати САД ги спасувале од глад во последните 120 години? Историските факти се туркаат...

Лагите на Русија спакувани во филмот „Сведокот“: Откако пропадна дома, пропагандниот...

0
Пропагандниот филм на Кремљ за војната во Украина, кој целосно пропадна на кино благајните во Русија минатата година, сега треба да биде прикажан...