таг: Кремљ

Кремљ: Украина ја саботираше браната

0
Портпаролот на Кремљ, Дмитриј Песков, во првата реакција на уништувањето на браната Каховка,...

Москва и Вашингтон ги отфрлија извештаите дека САД и понудиле на...

0
Кремљ денеска ги отфрли како „измама“ извештаите дека директорот на американската ЦИА Вилијам Барнс и...

Кремљ ги негира обвинувањата дека ги поттикнува тензиите во Косово

0
Кремљ во средата соопшти дека ги поддржува обидите на Србија да ги заштити етничките Срби...

Кремљ: Потребен е долгорочен мир, но во моментов нема шанси за...

0
Од Кремљ пристигна одговор на коментарите на американските претставници. Имено, Русија тврди дека е потребен...

Русија: Ние ќе продолжиме да ја продаваме нашата нафта

0
Кремљ утрово реагираше на одлуката на ЕУ, Г7 и Австралија за ограничување на цената на руската нафта на 60...

Кремљ: ја поздравуваме понудата на Ватикан за посредување

0
Кремљ денеска соопшти дека ја поздравува понудата на Ватикан за обезбедување платформа за преговори за...

Кремљ загрижен за безбедноста на нуклеарката Запорожје

0
Кремљ денеска изрази загриженост за безбедноста на нуклеарната централа Запорожје. Advertisements Според Москва, украинските...

Песков отфрли промени во статусот на Херсон: Областа останува дел од...

0
Портпаролот на Кремљ Дмитриј Песков денеска отфрли какви било промени во статусот на Херсонската област...

Гаспром: Од гасоводот истече гас еднакво на тримесечните потреби на Данска

0
Портпаролот на гасниот гигант Гаспром, контролиран од Кремљ, синоќа изјави дека истекле 800 милиони кубни метри природен гас откако експлозија погоди...

Во Москва церемонија за припојување на четирите украински региони

0
Кремљ најави дека денеска формално ќе анектира четири региони на Украина, додека Западот ги интензивира...