таг: Кремљ

Во Москва церемонија за припојување на четирите украински региони

0
Кремљ најави дека денеска формално ќе анектира четири региони на Украина, додека Западот ги интензивира...

Песков: Нападот врз руската амбасада во Кабул е терористички чин

0
Портпаролот на Кремљ, Дмирти Песков изјави дека денешниот напад врз руската амбасада во Кабул е терористички напад. „Најостро ги...

Кремљ: Русија стои цврсто до Србија, барањата на Приштина се неосновани

0
Во последното соопштение на Кремљ со резолуција повикува на заштита на правата на Србите на...

Песков: Абрамович не е официјален член на руската делегација

0
Портпаролот на Кремљ, Дмитриј Песков изјави дека Абрамович не е официјален член на...

Кремљ: Ништо страшно нема да се случи ако Русија е исфрлена...

0
Кремљ денеска соопшти дека ништо страшно нема да се случи доколку САД и...

Русија ја отфрли пресудата на Судот на ОН за запирање на...

0
Кремљ ја отфрли пресудата на највисокиот суд на Обединетите нации да го прекине нападот врз...

Шведски модел за мир во Украина: Песков тврди дека се водат...

0
Портпаролот на Кремљ, Дмитриј Песков, изјави дека денеска за време на преговорите со Киев се...

Кремљ: Целите на специјалната операција мора да се исполнат

0
Портпаролот на Кремљ, Дмитриј Песков, изјави дека целите на руската специјална операција за прашањето за...

Од САД тврдат дека Русија испратила 7 000 војници на границата...

0
И покрај изјавите на Кремљ за повлекување на војската, од САД излегоа тврдења дека Русија го зголемила бројот на војници на...

Русија го стави Навални на листата на „терористи“

0
Русија ги додаде затворениот критичар на Кремљ Алексеј Навални и неколку негови сојузници на својата...