таг: кон

Иран лансираше над 100 беспилотни летала кон Израел

0
Израелските медиуми објавија дека Иран вечерва лансирал беспилотни летала кон Израел. Тоа го потврди и портпаролот на израелските одбранбени сили Даниел Хагари. ...

Најмалку 10 ракети се истрелани од Либан кон северен Израел, соопшти...

0
Најмалку 10 ракети се истрелани денеска од Либан кон северен Израел, соопшти израелската армија. Девет ракети биле пресретнати од системот за противвоздушна...

(ВИДЕО) Украински беспилотни летала погодија уште една рафинерија во Русија, петта...

0
Во Русија, ноќта кон петокот, на 15 март, три беспилотни летала погодија нафтена рафинерија во регионот Калуга, при што беше предизвикан пожар. Според...

Фон дер Лајен: Треба да го поддржиме патот на Западниот Балкан...

0
Во изминативе години ја сменивме брзината во нашиот пристап кон Западен Балкан, но сфативме дека не е доволно само да чекаме регионот да...

Османи: Украина останува најважниот приоритет, која се бори не само за...

0
“Две години од целосна инвазија и агресија на Руската Федерација кон мирољубив сосед. Две години смрт, деструкции и човечки страдања. Две години агресија...

ЕУ со нов пакет санкции за Русија

0
Европска Унија денеска 13 пат воведе санкции кон Русија во пресрет на втората годишнина од инвазијата на Москва врз Украина, соопшти Белгија, која...

ЕУ со нови санкции за Русија

0
Европска Унија денеска 13 пат воведе санкции кон Русија во пресрет на втората годишнина од инвазијата на Москва врз Украина, соопшти Белгија, која...

Што ги прави февруарските деца посебни? Во ова тие ги поместуваат...

0
реклама Тие се склони кон иновации и секогаш се заинтересирани за нешто повеќе од она...

„Полека умираме“: Палестинците јадат трева и пијат загадена вода додека гладот...

0
Додека Појасот Газа се доближува кон целосен глад, раселените цивили и здравствените работници гладуваат за нивните деца да можат да јадат малку што...

Десет клучни моменти за Европа во 2023 година: Војни, пожари, амнестии,...

0
Како што се приближува кон крајот на годината, „Еуроњус“ издвојува  десет клучни моменти што ја обликуваа Европа во 2023 година. 1....