таг: Калин

Калин Ивановки со најдобриот ранкинг на АТП листата

0
Надобриот тенисер од Македонија, Калин Ивановски, продолжи да се искачува на светската АТП листа и на најновото рангирање се наоѓа на 478 место....

Калин Ивановски со нов скок на АТП-листата

0
Најдобриот тенисер од Македонија, Калин Ивановски направи нов скок на АТП-листата. Тој вчера поради повреда мораше да...

Ивановски како прв носител застана во полуфиналето

0
Македонскиот тенисер Калин Ивановски испадна во полуфиналето на ИТФ-фјучрс турнирот кој се игра во Монастир, Тунис. Иако...

Ивановски со најдобар АТП ранкинг во кариерата

0
Најдобриот македонски тенисер Калин Ивановски го има најновиот ранкинг на АТП листата во досегашната кариера. Тој по...

Калин Ивановски, убедливо до третата титула

0
Најдобриот македонски тенисер Калин Ивановски ја освои третата титула во професионалната кариера, со триумф на ИТФ-фјучрсот во...

Калин Ивановски, во четвртфиналето на турнирот во Мадрид

0
Најдобриот македонски тенисер, Калин Ивановски одлично игра на фјучерс турнирот во Мадрид. Тој денеска избори пласман во...

Калин Ивановски елиминиран на Австралија Опен

0
Македонскиот тенисер Калин Ивановски како десетти носител доби место на јуниорскиот Грен Слем турнир Австралијан Опен и беше елиминиран во првата рунда. ...

Калин Ивановски ќе ја претставува Македонија на Австралија Опен

0
Македонскиот тенисер Калин Ивановски ќе биде наш репрезент меѓу играчите на претстојниот турнир Австралијан Опен кој е прв Грен Слем во новата сезона...

ВИДЕО: Ивановски „лавовски“ се бореше иако беше повреден, сепак загуби во...

0
Македонскиот тенисер Калин Ивановски (17) доживеа пораз во осминафиналето на Вимблдон за јуниори од, Џек Пинингтон Џонс, од Велика Британија, Џек Пинингтон Џонс,...