таг: имаше

Кузмановски: Тешко е да се игра во време на корона

0
Македонија имаше лош старт на 27.Светско првенство во Египет на кое стигна по спореден пат, како прва резерва по откажувањето на Чешка поради...

Во оваа просторија можете да се прегрнете со саканите иако сте...

0
Ако секоја земја го имаше овој шатор, ќе беше многу полесно за секого во овие моменти кога прегратката е строго забранета....

ВИДЕО: Трајковски со прекрасен гол, но неговата Мајорка е елиминирана!

0
Македонскиот репрезентативец имаше убав гол на дуелот од Кралскиот куп, но тоа не беше доволно за пласман во следната фаза. ...

Кусакатска: Неуспешната концепција Царовска ја покрива со злоупотреба на финскиот образовен...

0
Ако министерката имаше искрени намери да направи вистинска реформа во образованието прво ќе ги консултираше релевантните чинители од образовниот систем и ќе...

ВИДЕО: Големо изненадување за Ѓоковиќ пред „Австралија Опен“!

0
Иако од претходно имаше најави дека швајцарскиот тениски великан нема да биде дел од првиот грен слем турнир, најновите информации велат дека...

ВИДЕО: 102 годишна прилепчанка оздраве од коронавирус

0
Иако минатата година имаше мозочен удар 102 годишната Руке Дервишај која е родена во Прилеп во март 1918 година оздраве од коронавирусот...

Гвардиола полуде, се обиде да го запре четвртиот судија да покаже...

0
Манчестер сити вчеравечер имаше нов кикс во Премиер лигата, одигра само 1:1 со ВБА, претпоследниот тим во Премиер лигата. Менаџерот...