fbpx

таг: имаше

Победа на Симева, Србљак во главната фаза

0
Македонската тенисерка Александра Симева имаше успешен старт на ИТФ-фјучрс турнирот во Анталија, Турција, вреден 15.000 долари и обезбеди учество во главната фаза. ...

Столе Димитриевски и неговиот Рајо до реми против Валенсија

0
Македонскиот репрезентативен голман Столе Димитриевски имаше нов феноменален натпревар за неговиот Рајо Ваљекано, во ремито на гости кај Валенсија (1-1) во рамки на...

Успешен настап на македонската скајринг репрезентација на ЕП во Португалија

0
Македонската репрезентација имаше успешен настап на Европското првенство во скајранинг, најекстремната форма на планинско трчање, кое изминатиот викенд се одржа во Сао Педро...

Првиот случај на делта плус сојот се појави во регионот!

0
Хрватска е означена со темноцрвена боја на европската корона-мапа, а вчера имаше 6 310 нови...

Фејсбук и Мета обвинувани за неоригиналност

0
Германската компанија „Ем-сенс“ (M-sense) имаше објава на Твитер во којашто го споредува логото на „Мета“ на Марк Закерберг, со своето лого, посочувајќи дека...

Руни: Многу играчи не трчаат назад во одбрана – и за...

0
Вејн Руни, најдобриот стрелец во историјата на Манчестер јунајтед, имаше коментар по повод дебаклот на Манчестер јунајтед против Ливерпул во Премиер лигата (0:5)....

Бербатов предидува отказ за Солскјер, го именуваше и првиот фаворит за...

0
Димитар Бербатов имаше мало медиумско затишје во изминатите 30-тина дена, но сега со мало задоцнување, реши во својата најнова колумна за „Бетфер“ да...

Сколс брутално подбра голема ѕвезда на Јунајтед: Не треба да го...

0
Манчестер Јунајтед имаше кошмарно прво полувреме против Ливерпул на „Олд Трафорд“, сценарио кое беше незамисливо за најоптимистичките фанови на клубот, но не и...

Бекам го навраќа филмот: Фергусон пред меч ме натера да се...

0
Манчестер Јунајтед пред 20-тина години имаше сурова доминација во Англија. Фудбалерите на Јунајтед и денес, иако многумина во пензија, говорат за човекот кој...

ВИДЕО: Како пливаше најмладата македонска олимпијка, со само 15 години до...

0
Најмладата македонска олимпијка имаше солиден настап на ОИ во Токио во дисциплината 100 метри слободно. Таа во својата квалификациска група заврши на првото...