таг: имаше

Победнички старт на Еурофарм Пелистер во СЕХА лигата

0
Македонскиот ракометен претставник во СЕХА лигата, Еурофарм Пелистер имаше победнички старт на новата сезона откако со 25-23 го победи Партизан на негов терен....

Телефонски разговор Радев – Пич: Во фокусот на разговорите европската перспектива...

0
Претседателот на Бугарија, Румен Радев денеска имаше телефонски разговор со специјалниот пратеник на Велика Британија...

Дончиќ влезе во Топ 10 по остварени трипл-дабл во НБА

0
Најдобриот кошаркар на Далас маверикс, Лука Дончиќ имаше трипл-дабл остварување ноќеска на средбата со Орландо меџик. Словенечкиот репрезентативец мечот го заврши со 34...

Кинескиот ровер ни носи ново сознание за темната страна на Месечината:...

0
И покрај фактот дека имаше неколку истражувачки мисии на Месечината, со и без екипаж, задната страната на Месечината остана прилично неистражена...

Жерар: Не знам каква корист имаме од оваa Европско првенство

0
Франција денеска имаше слободен ден на Европското првенство на кое „триколорите“ важат за едни од главните фаворити за титулата, но ваквиот статус не...

Шевченко доби отказ од Џенова!

0
Украинската фудбалска легенда Андриј Шевченко имаше неславна епизода на клупата на Џенова. Денеска и официјално Џенова му врачи отказ на Шевченко кој...

Никола Јокиќ во МВП елемент (ВИДЕО)

0
Српскиот кошаркар Никола Јокиќ имаше одличен настап на гостувањето кај Сан Антонио каде го предводеше Денвер до победа од 127-112. Денвер доминираше...

Победа на Симева, Србљак во главната фаза

0
Македонската тенисерка Александра Симева имаше успешен старт на ИТФ-фјучрс турнирот во Анталија, Турција, вреден 15.000 долари и обезбеди учество во главната фаза. ...

Столе Димитриевски и неговиот Рајо до реми против Валенсија

0
Македонскиот репрезентативен голман Столе Димитриевски имаше нов феноменален натпревар за неговиот Рајо Ваљекано, во ремито на гости кај Валенсија (1-1) во рамки на...

Успешен настап на македонската скајринг репрезентација на ЕП во Португалија

0
Македонската репрезентација имаше успешен настап на Европското првенство во скајранинг, најекстремната форма на планинско трчање, кое изминатиот викенд се одржа во Сао Педро...