таг: имаше

Раководството на РФМ до ракометарките: Играјте со срце на терен

0
Раководството на Ракометната федерација на Македонија (РФМ), денес имаше средба со сениорките и со стручниот штаб, во...

Еве што вели правилото на ФИФА за поништениот гол на Барселона

0
Каталонскиот клуб ја имаше улогата на фаворит во овој натпревар, но на крајот Интер славеше со 1:0...

Конечно дојдоа нејзините 5 минути: Ова е трнливиот пат на Камила...

0
Камила Паркер Боулс имаше трнливо патување од амбициозна љубовница на принц до сопруга на крал, и се чини дека дојде време да подмири...

Зеленски имал сообраќајна несреќа во Киев, не бил тешко повреден

0
Украинскиот претседател Володимир Зеленски имаше сообраќајна несреќа, но не е „сериозно повреден“, изјави денеска неговиот...

Садио Мане нема да биде единствениот напаѓач кој летово си заминал...

0
Во изминативе неколку години Ливерпул имаше фантастично трио во нападот со Мохамед Салах, Садио Мане и Роберто Фирмино. Овие тројца функционираа одлично, но...

ФОТО / Првиот дел без голови, Реал на крајот оштетен?!

0
Првото полувреме беше потактичка и поинтелигентна игра, иако Ливерпул имаше неколку добри шанси. Првите 10...

Бајден: Ова е мрачен момент во нашата заедничка историја

0
Американскиот претседател Џо Бајден синоќа имаше воведен говор на самитот во Јапонија, на кој присуствуваа лидерите на Индија, Австралија и Јапонија,...

Драма на Евровизија: Во шест земји откриени неправилности, исклучени од гласање

0
Синоќа на Евровизија имаше малку поголема драма отколку што изгледаше. Непосредно пред почетокот на гласањето, ЕБУ објави дека имало нерегуларности во гласањето на...

Третата рунда преговори меѓу Украина и Русија ќе се одржи утре...

0
За само неколку часа денеска рускиот претседател, Владимир Путин, имаше разговори и средби со повеќе светски лидери. Последниот беше со францускиот...

Се истражува инцидентот на ,,Комитите,, во Охрид

0
Натпреварот меѓу Охрид и Вардар заврши без погодоци, но имаше и еден голем инцидент на трибините на...