таг: застрела

Полицијата во Париз застрела маж што се заканувал со нож на...

0
Париската полиција утрово застрела маж што на железничката станица Гар ди Нор со нож ѝ...

Болдвин во моментот на несреќата вежбал извлекување на пиштолот, вели режисерот

0
Веста дека актерот Алек Болдвин ја застрела снимателката Халина Хачинс и го рани режисерот Џоел Соуза за време на снимањето на...

Би-Би-Си: На Болдвин му рекле дека пиштолот е безбеден

0
Во фаталниот инцидент за време на сетот, Болдвин ја застрела директорката на фотографија, Халина Хачинс, која им подлегна на повредите, а ранет беше и...

Хаотични сцени во супермаркет во Нов Зеланд: Маж прободе пет лица...

0
Еден човек застрела пет лица во супермаркет во Нов Зеланд, а три лица се во критична состојба, соопштија локалните власти. Полицијата додаде...