таг: жена

Погубена првата жена во САД после 70 години! Осудена поради грозоморно...

0
Американските власти ја погубија Лиса Монтгомери, единствената жена во сојузниот затвор што чекаше да биде погубена, во средата рано наутро откако Врховниот суд...

Хорор во Грција: Тело на исчезната жена е пронајдено во куфер

0
Телото на 38-годишна жена од Кина, која исчезна на 17 октомври, беше пронајдено во куфер во селото Вилија, северозападно од Атина, соопшти полицијата....

ФОТО: Одлично стилизираната дама во зрели години се облекува токму вака...

0
Таа е жена со непогрешливо чувство за мода и стил… Шерон Стоун со секое ново издание им дава модни лекции на жените...

Која била Милена Јесенска, најголемата љубов на Кафка која умрела во...

0
Бунтовничка и интелектуалка, Милена Јесенска е жена вредна за секое почитување и заслужува да се ослободи од сенката на Кафка со оглед на...