fbpx

таг: жена

Череп стар 4.000 години го откри своето лице: Интересен спој на...

0
Жена и дете од каменото доба се најстарите скелети пронајдени во таа област на Шведска. Околу 4.000 години, оваа жена почивала...

Го преживеала Титаник, а потоа и пад на авион: Како живеела...

0
Неверојатна приказна за жена која го преживеала Титаник и направила моден бум! Сите ја знаеме приказната за Титаник – но ретко кој...

Риба со „човечки“ заби уловена на брегот на Мексико

0
Маж и жена риболовци од Литванија го посетиле Кабо Сан Лукас, Мексико, и биле изненадени од нивниот улов… Човекот, имено, уловил риба со...

Американка по две години во кома, се разбудила посочувајќи го брат...

0
Жена од Западна Вирџинија се разбудила од двегодишна кома откако била брутално нападната и го...

Пронашла 36.000 долари во софата што ја земала бесплатно преку Интернет

0
Среќната жена од Калифорнија пронашла зашиена сума од 36.000 долари во перницата од софата која ја земала бесплатно преку мали огласи на интернет,...

Британката Вики Спит е жената која прва доби оштета за смрт...

0
Жена во Велика Британија, чиј партнер починал откако ја примил вакцината Астра Зенека, е првата личност која добила отштета за смрт предизвикана од...

Еве како зелената салата да остане свежа и до еден месец

0
Една жена, по име Лама на Тик Ток, покажа како се користи едноставен трик за секогаш да имате одлична салата и свежа салата...

Од обична девојка до ѕвезда опкружена со неверојатен луксуз: Целиот живот...

0
Георгина Родригез тврди дека е жена која сама го создала своето богатство и дека никогаш не би потрошила ни денар од баснословниот имот...

Џони Деп: Никогаш не сум удрил жена

0
Никогаш не сум удрил жена, тврди актерот Џони Деп. Тој сведочеше во случајот за клевета од 50 милиони долари, против неговата поранешна сопруга...

Почина Медлин Олбрајт, првата жена државен секретар на САД

0
На 84 годишна возраст почина Медлин Олбрајт, првата жена државен секретар на САД, соопшти денеска нејзиното семејство. Семејството соопшти дека...