таг: жена

Што да очекува ЕУ од Џорџа Мелони?

0
Италија се подготвува да ја добие првата жена премиер, но и првиот екстремно десничарски лидер по Бенито Мусолини, што го зголемува...

Череп стар 4.000 години го откри своето лице: Интересен спој на...

0
Жена и дете од каменото доба се најстарите скелети пронајдени во таа област на Шведска. Околу 4.000 години, оваа жена почивала...

Го преживеала Титаник, а потоа и пад на авион: Како живеела...

0
Неверојатна приказна за жена која го преживеала Титаник и направила моден бум! Сите ја знаеме приказната за Титаник – но ретко кој...

Риба со „човечки“ заби уловена на брегот на Мексико

0
Маж и жена риболовци од Литванија го посетиле Кабо Сан Лукас, Мексико, и биле изненадени од нивниот улов… Човекот, имено, уловил риба со...

Американка по две години во кома, се разбудила посочувајќи го брат...

0
Жена од Западна Вирџинија се разбудила од двегодишна кома откако била брутално нападната и го...

Пронашла 36.000 долари во софата што ја земала бесплатно преку Интернет

0
Среќната жена од Калифорнија пронашла зашиена сума од 36.000 долари во перницата од софата која ја земала бесплатно преку мали огласи на интернет,...

Британката Вики Спит е жената која прва доби оштета за смрт...

0
Жена во Велика Британија, чиј партнер починал откако ја примил вакцината Астра Зенека, е првата личност која добила отштета за смрт предизвикана од...

Еве како зелената салата да остане свежа и до еден месец

0
Една жена, по име Лама на Тик Ток, покажа како се користи едноставен трик за секогаш да имате одлична салата и свежа салата...

Од обична девојка до ѕвезда опкружена со неверојатен луксуз: Целиот живот...

0
Георгина Родригез тврди дека е жена која сама го создала своето богатство и дека никогаш не би потрошила ни денар од баснословниот имот...

Џони Деп: Никогаш не сум удрил жена

0
Никогаш не сум удрил жена, тврди актерот Џони Деп. Тој сведочеше во случајот за клевета од 50 милиони долари, против неговата поранешна сопруга...