таг: жена

Почина Медлин Олбрајт, првата жена државен секретар на САД

0
На 84 годишна возраст почина Медлин Олбрајт, првата жена државен секретар на САД, соопшти денеска нејзиното семејство. Семејството соопшти дека...

Американка „се шверцувала“ во авиони – сега доби три години затвор

0
Жена која со години успевала да избегнува проверки на аеродром, се качувала во авиони без билет и сѐ тоа ѝ успевало, вчера е...

Прва жена излекувана од ХИВ по трансплантација на матични клетки

0
Пациентка од САД со леукемија стана првата жена и третата личност до сега што е...

Неколку добри трикови за чевлите да ви бидат удобни!

0
Постојана желба на секоја жена е да има еден пар чевли на висока пета кои не и ги убиваат стапалата, загорчувајќи и го...

Како да бидете дама пред која паѓаат сите?

0
Можете да биде обична жена, а можете да бидете и дама која држи до себе и секогаш го добива она што го сака....

Зимските олимписки игри: Камила Валиева забележа историски скок во четворка

0
15-годишната русинка Камила Валиева стана првата жена во уметничко лизгање која слета четвороскок на Олимписките...

Што ја „излудува“ секоја жена според хороскопскиот знак

0
Според астрологијата секоја жена има по една своја карактеристика зависно од хороскопскиот знак, што може да ви помогне подобро да ја разберете и...

Изнајмила Ламборџини, па исчезнала – сопственикот нуди награда од 25.000 евра

0
Жена пред десетина дена изнајмила луксузен автомобил Ламборџини во Швајцарија на два дена. Ги покажала сите потребни документи и го добила возилото. ...

Oсвоила над 200.000 евра во казино во Франција за Нова година

0
Жена освоила повеќе од 200.000 евра на новогодишната ноќ во казино во Сен Мало, Бретања, Франција… Инаку, како што изјави вчера директорот на...

Шведска првпат во историјата доби жена премиер

0
Шведска е единствената скандинавска земја која досега немала жена премиерПратениците во шведскиот парламент...