fbpx

таг: др

Зошто боровиот мед е подобар од обичниот, објаснува д-р Перишиќ

0
Гастроентерологот д-р Воислав Перишиќ овојпат говореше сè за медот од борови иглички, и според неговите сознанија, тој е поздрав од пчелниот мед, а...

Колку мегапиксели има човечкото око?

0
Според научникот и фотограф, Д-р. Роџер Кларк, резолуцијата на човечкото око е 576 мегапиксели. Разликата е огромна доколку ова го споредите со камера...

Д-Р Беќаровски за симптомите на новата мутација на Омикрон: Ако ви...

0
Д-р Нико Беќаровски предупредува дека проливот, гадењето и повраќањето многу често се првиот симптом дека сте заразени со варијантата на Омикрон БA-5. ...

Познат лекар доби син на 83 години

0
Д-р Алберт Кормилот доби син на 83-годишна возраст со својата партнерка Естефанија, која е 48 години помлада од него. Познатиот аргентински нутриционист...

Д-р Даниловски: Цвета бизнисот со фалсификати, под итно да се укинат...

0
Епидемиологот д-р Драган Даниловски смета дека ковид-сертификатите треба да се укинат под итно. Знаеме дека вакцините не штитат од заразувањето,...

Што се случува кога заспивате со шминка на лицето?

0
Д-р Мона Коара, професор по дерматологија на универзитетот Јејл, вели дека кожата го користи спиењето како можност за регенерација и одмор од денот...

Софијанова: Шестмесечно бебе беше примено како позитивно на ковид, најмлад пациент...

0
Директорката на Клиниката, проф. д-р Аспазија Софијанова, во вестите на ТВ24 откри дека пред 10 дена шестмесечно доенче било најмладиот пациент досега регистриран...

Српски епидемиолог: Сите ќе бидат заразени со омикрон

0
Епидемиологот д-р Радмило Петровиќ објасни сè за реинфекцијата на корона, која сега е многу честа појава, и даде свое видување дали пандемијата наскоро...

Хроничен замор, опаѓање на коса се постковид симптоми, вели д-р Нико...

0
Д-р Нико Беќаровски од Клиниката за токсикологија во последната објава на Фејсбук ги сподели последните истражувања и наоди на истражувачите од Универзитетот во...

Д-р Пановски: Смртоноста од ковид во болниците во Македонија е далеку...

0
Д-р Никола Пановски вели дека омикрон варијантата тешко дека некој ќе ја избегне, но болеста полесно поминува кај оние кои веќе прележале ковид...