таг: други

Ако го имате овој лек веднаш фрлете го – ЕУ го...

0
Како и на сите други пазари, согласно препораките на Европската агенција за лекови (ЕМА), во Србија се очекува повлекување на лекот на база...

Ако го имате овој лек против кашлица веднаш фрлете го, ЕУ...

0
Како и на сите други пазари, согласно препораките на Европската агенција за лекови (ЕМА), во Србија се очекува повлекување на лекот на база...

Инсулин пак нема, дијабетичарите солидарно си делат „пенкала“

0
Едни на други си даваат инсулински пенкала. Вака граѓаните со дијабет се снаоѓаат кога нема терапии во аптеките, како што е случај периодов....

Украина гради ѕид долж границата со Белорусија

0
Украина гради армиран бетонски ѕид на границата со Белорусија, како и други утврдувања, соопшти денеска советникот на украинскиот претседател Кирило Тимошенко. Advertisements Тимошенко изјави дека во...

Најмалку 22 мртви во експлозија во рудникот за јаглен во Турција

0
Најмалку 22 луѓе загинале а уште 17 други се повредени во експлозијата во рудникот за...

Нови руски напади во Украина – расте бројот на загинати

0
Продолжуваат руските напади врз Киев и други украински градови. Градот Запорожје на југот на земјата...

Медведев: Првата епизода одиграна, ќе има и други

0
Првата епизода е одиграна, ќе има и други, изјави денеска заменик претседателот на рускиот Совет за безбедност, Дмитриј Медведев, огласувајќи...

Најмалку 17 мртви и десетици повредени во железничка несреќа во Иран

0
Најмалку 17 лица загинаа, а десетици други се повредени кога воз излета од шините во...

Велешанец освои Супер милионер џекпот вреден близу 8,5 милиони денари

0
Некои луѓе имаат среќни бројки, други среќен ден во неделата, а нашиот најнов СУПЕР МИЛИОНЕР имал среќно место каде на видеолотариските терминали, а...

Велика Британија продолжува со нови санкции кон Русија

0
Велика Британија го забрани увозот на кавијар и други големи производи од Русија во последната рунда санкции, објави британското Министерство за...