таг: други

МАЖИ ВНИМАВАЈТЕ: Омикрон може да го намали половиот орган!

0
Омикрон може да создаде и други проблеми како што се еректилна дисфункција, болка во органите за репродукција која може да завриши со хоспитализација....

Французите веќе не мора да носат маски на отворено: Почнува укинување...

0
Француската влада, по неколку други европски земји, како Велика Британија и Данска, денеска почнува со...

Бананата помага за поздрави црева и варење на храната

0
Покрај многуте други здравствени придобивки од бананите за телото, ново истражување покажува дека ова овошје може да биде клуч и за поздрави црева...

(ВИДЕО) Цел државен врв на Австрија затекнат на журка! Се пишуваат...

0
Имено, ФПО наведува дека канцеларот, Александар Шаленберг, како и други политичари, по учеството во хуманитарната емисија на јавниот сервис ОРФ „Светлина...

Носењето маски од денеска е задолжително во Британија

0
Новата директива за задолжително носење маски и други мерки за ограничување на ширењето на коронавирусот...

Се празнува основачот на иконописот во Црквата, Св. апостол Лука ги...

0
Покрај дванаесетте, постоеја и други 70 апостоли. Во редот на тие 70 беше и свети Лука. Роден е во Антиохија. Во младоста ги...

АИ: „невиден“ напад врз слободата на изразување за време на пандемијата

0
Амнести Интернешнл наведува дека Кина, Русија и многу други земји воведоа „угнетувачки закони“ што го...

Д-р Нуредини од Ковид-центарот во Тетово: Вчера имавме 64 амбулантски прегледи,...

0
Свадбените или други свечености што се организираат придонесоа да имаме зголемен број на позитивни пациенти во болница, изјави д-р Гзим Нуредени, координатор во...

Европскиот парламент повика на остри санкции за белорускиот режим

0
Европскиот парламент повика на сеопфатни економски санкции и голем број други мерки против Белорусија како одговор на...

Оцетот им е познат на луѓето од пред илјадници години, но...

0
Како многу други производи што ги имате во кујната, а ретко ги употребувате, и оцетот е бесправно запоставен. Овој производ е одличен...