fbpx

таг: други

Најмалку 17 мртви и десетици повредени во железничка несреќа во Иран

0
Најмалку 17 лица загинаа, а десетици други се повредени кога воз излета од шините во...

Велешанец освои Супер милионер џекпот вреден близу 8,5 милиони денари

0
Некои луѓе имаат среќни бројки, други среќен ден во неделата, а нашиот најнов СУПЕР МИЛИОНЕР имал среќно место каде на видеолотариските терминали, а...

Велика Британија продолжува со нови санкции кон Русија

0
Велика Британија го забрани увозот на кавијар и други големи производи од Русија во последната рунда санкции, објави британското Министерство за...

МАЖИ ВНИМАВАЈТЕ: Омикрон може да го намали половиот орган!

0
Омикрон може да создаде и други проблеми како што се еректилна дисфункција, болка во органите за репродукција која може да завриши со хоспитализација....

Французите веќе не мора да носат маски на отворено: Почнува укинување...

0
Француската влада, по неколку други европски земји, како Велика Британија и Данска, денеска почнува со...

Бананата помага за поздрави црева и варење на храната

0
Покрај многуте други здравствени придобивки од бананите за телото, ново истражување покажува дека ова овошје може да биде клуч и за поздрави црева...

(ВИДЕО) Цел државен врв на Австрија затекнат на журка! Се пишуваат...

0
Имено, ФПО наведува дека канцеларот, Александар Шаленберг, како и други политичари, по учеството во хуманитарната емисија на јавниот сервис ОРФ „Светлина...

Носењето маски од денеска е задолжително во Британија

0
Новата директива за задолжително носење маски и други мерки за ограничување на ширењето на коронавирусот...

Се празнува основачот на иконописот во Црквата, Св. апостол Лука ги...

0
Покрај дванаесетте, постоеја и други 70 апостоли. Во редот на тие 70 беше и свети Лука. Роден е во Антиохија. Во младоста ги...

АИ: „невиден“ напад врз слободата на изразување за време на пандемијата

0
Амнести Интернешнл наведува дека Кина, Русија и многу други земји воведоа „угнетувачки закони“ што го...