таг: други

Еден загинат и тројца повредени во пукање во продавница во Охајо

0
Најмалку едно лице загинало, а три други биле повредени во пукотница...

Почнува судењето на поранешниот австриски канцелар Себастијан Курц

0
На поранешниот австриски канцелар Себастијан Курц и на двајца други обвинети во среда...

Иницијатива на 7 ЕУ држави за побрза интеграција на Западен Балкан

0
Австрија и шест други земји-членки на ЕУ бараат пристапот на земјите од Западен Балкан во ЕУ да биде забрзан со обновена...

УНХЦР: Бројот на присилно раселени лица се искачи на рекордни 110...

0
Војната во Украина, конфликтите и насилствата кои ги има во други држави, дискриминацијата, но и климатски промени се причините поради кои...

Најмалку двајца убиени во престрелка во Вирџинија

0
Најмалку две лица загинале, а неколку други се повредени во пукање за време...

(ВИДЕО) Се урна катна гаража во Њујорк – има загинати и...

0
Најмалку едно лице загина, а петмина други се повредени при делумно уривање на...

Загина италијански турист во напад со автомобил во Тел Авив

0
Еден италијански турист загина, а седум други се ранети во напад со автомобил во близина на плажа во Тел Авив во...

Макрон: Протестите нема да ги запрат реформите

0
Протестите нема да ги запрат пензиските реформи или други промени во политиката, рече...

Ако го имате овој лек веднаш фрлете го – ЕУ го...

0
Како и на сите други пазари, согласно препораките на Европската агенција за лекови (ЕМА), во Србија се очекува повлекување на лекот на база...

Ако го имате овој лек против кашлица веднаш фрлете го, ЕУ...

0
Како и на сите други пазари, согласно препораките на Европската агенција за лекови (ЕМА), во Србија се очекува повлекување на лекот на база...