таг: Драгољуб

Тапанарот Драгољуб Ѓуришиќ кој свиреше во „Леб и сол“ заврши во...

0
Музичарот Драгољуб Ѓуришиќ е заразен со коронавирусот и се наоѓа на интензивна нега во болницата „Драгиша Мишовиќ“ во Белград, пишува „Нова.рс“....