таг: Гора

Црна Гора воведува седумчасовно работно време до крајот на годината

0
Таа за „Радио Црна Гора“ изјави дека социјалните бенефиции во иднина ќе бидат поправедни, како и дека нема да има укинување...

Над 580 случаи на голема кашлица во Црна Гора

0
Во Црна Гора се регистрирани 586 случаи на голема кашлица, а најголем дел од заболените има во возрасната група од 11 до 15...

Црна Гора избра Влада

0
Парламентот на Црна Гора на 31 октомври рано изутрината, по седницата која траеше...

Милатовиќ ги започна консултациите за мандатот за состав на новата влада

0
Претседателот на Црна Гора, Јаков Милатовиќ денеска ги започна консултациите за мандатот за...

Црна Гора ќе го поддржува Косово за членство во меѓународни организации

0
Црна Гора ќе го поддржи Косово во барањата за членство во меѓународните организации....

Поплави во регионот од обилните врнежи и силните ветрови

0
Албанија се соочува со големо невреме. Во Голема Гора состојбата е влошена во текот на...

Црногорската влада го смени шефот на Агенцијата за национална безбедност

0
Владата на Црна Гора денеска со мнозинство гласови го разреши директорот на Агенцијата за национална...

Мнозинството црногорски пратеници бараат разрешување на Ѓукановиќ

0
Мнозинството пратеници во парламентот на Црна Гора потпишаа предлог за покренување постапка за утврдување дали претседателот на Црна Гора, Мило Ѓукановиќ,...

Србија, Хрватска и Црна Гора лансираат сателит во вселената

0
Очигледно Хрватска, Србија и Црна Гора се во фаза на лансирање на првиот сателит. Станува збор за сателит кој е добиен на подарок...

Црногорската влада цел на голем хакерски напад

0
Серверите на Владата на Црна Гора се цел на сајбер напад, соопшти денеска Министерството за...