таг: владини

Повеќе од половина Американци немаат доверба во владата, судскиот систем и...

0
Значајно е намалена довербата на Американците кон нивните владини институции, и овој резултат е послаб од нивото на сличната доверба во мнозинство земји...

Шкотскиот премиер ги обвини израелските лидери дека предлагаат „етничко чистење“ во...

0
Шкотскиот премиер, Хамза Јусаф ги обвини високите израелски владини претставници дека предлагаат „етничко чистење“ во Појасот Газа со раселување на Палестинците и доведување...

Мистериозна епидемија на менингитис во Мексико, починаа 35 луѓе

0
Мексиканските владини претставници во северниот дел на земјата објавија дека уште едно лице починало од мистериозна епидемија на менингитис, со што бројот на...

Десетици ги загубија животите во Мексико од мистериозна епидемија на менингитис

0
Мексиканските владини претставници во северниот дел на земјата објавија дека уште едно лице починало од...

По САД и Австралија најави дипломатски бојкот на ЗОИ во Пекинг

0
Австралиски владини претставници нема да присуствуваат на Зимските олимписки игри следната година во Пекинг, изјави...

САД објавија дипломатски бојкот на ЗОИ во Пекинг

0
САД соопштија вечерва дека нема да испратат владини претставници на Зимските олимписки игри (ЗОИ), закажани во периодот од 4 до 20 февруари идната...

Руски хакери повторно нападнале американски владини агенции

0
Руски хакери започнаа нов напад врз американски владини агенции и „тинк-тенкови“ користејќи имејл-адреса за маркетинг на Американската...

Над 1,5 милиони вакцини во Србија

0
Според последните владини податоци, досега во Србија се дадени 1.501.917 дози на вакцина против коронавирус, а втора доза на вакцина примиле 530.863 лица,...