fbpx

таг: број

Нетфликс почна со наплата за делење лозинки, корисниците ги откажуваат претплатите

0
Голем број корисници останаа збунети откако Нетфликс започна да ги применува новите правила за делење на лозинката во некои земји од Латинска Америка....

Во бразилски Амазон најмногу шумски пожари во последните 18 години

0
Во мај, Бразил забележа најголем број пожари во амазонската шума за тој месец од 2004...

Дневен хороскоп за понеделник (23.05.2022)

0
Овен Голем број на планети во вашето поле на кариера и бизнис ќе донесат посебна динамика и ќе ви донесат значителен...

Предности за здравјето кои ги има јагодата, еве зошто треба често...

0
Јагодата содржи голем број корисни состојки. Освен што се вкусни, тие се и полни со витамини и андтиоксиданси. Ова се главните предности...

Ова е говорот на кралицата Елизабета што таа ќе го одржи...

0
Кралицата Елизабета II има голем број подготвени говори за големи настани, а меѓу нив е и оној што ќе го одржи доколку дојде...

Дополнителни затворања во Пекинг, откриени 49 нови заразени со ковид-19

0
Во Пекинг денеска се затворени дополнителен број продавници и објекти поради ширењето на ковид-19, станбените блокови се под строги мерки за...

Во Шангај рекорден број заразени, се’ повеќе кинески градови воведуваат мерки

0
Рекорден број на луѓе заразени со Ковид-19 беа регистрирани денеска во Шангај, а другите кинески градови воведоа ограничувања според методот „брзо...

„Гугл аналитикс“ во моментов не работи за повеќе корисници

0
Голем број корисници пријавија дека „Гугл аналитикс“ не функционира. Уште од попладнево, многумина не можеа да го користат, бидејќи „Гугл аналитикс“ не...

Поради растот на бројот на заразени: Австрија врати некои од рестрикциите

0
Во Австрија, по долги и тешки преговори, поради големиот број новозаразени, од полноќ е вратена обврската за носење маски во затворени...

СЗО: Повторно раст на заразените со ковид-19 во светот

0
Неделниот број на заразени со ковид-19 во светот забележа пораст, по првпат од крајот на...