таг: број

Смртниот биланс од земјотресот во Мароко надмина 2 000 луѓе –...

0
Министерството за внатрешни работи на Мароко соопшти дека најголем број жртви има во провинцијата Ал Хуаз, а по неа, според смртнио...

Овие фактори влијаат на појавата на мигрена: Ќе мора да се...

0
Голем број луѓе страдаат од мигрена, а ова се сите причини поради кои сте ја добиле. Тоа е нималку пријатна појава која...

Овие хороскопски знаци ќе се збогатат до крајот на 2023 година!

0
реклама Иако голем број планети се ретроградни (Венера, Сатурн, Нептун и Плутон), од септември...

Алкараз и натаму е тенисер број еден во светот

0
Карлос Алкараз и натаму е тенисер број еден во светот, но неговата предност во однос...

Првото појавување на Вембањама, не помина најдобро

0
Пред голем број медиуми, првото појавување на Виктор Вембањама на паркетот во дресот на Сан...

Колку се валкани чешмите за точење пиво?

0
реклама ГОЛЕМ број љубители на пиво веруваат дека точеното пиво е секогаш подобро од пивото...

Бугарија договори Влада

0
Лутите ривали кои освоија најголем број гласови на последните парламентарни избори во Бугарија,...

ЕУ е чекор поблиску до построго регулирање на вештачката интелигенција

0
Ова доведе до голем број значајни промени на Законот во последен момент. Забележани се нови потенцијални опасности до кои може...

МЕСЕЧНА НУМЕРОЛОГИЈА ЗА МАЈ 2023 ГОДИНА: Откријте кој се ќе сврти...

0
реклама Пресметајте го вашиот број и прочитајте што ви открива месечната нумеролошка прогноза за мај...

Мајк Тајсон го избра најтешкиот противник во својата кариера

0
Иако има мал број на порази во кариерата, големиот Мајк Тајсон за најтежок ривал во...