таг: Белгиските

Белгија одобри вакцинација за деца помеѓу 12 и 15 годишна возраст

0
Белгиските власти одобрија вакцинација на децата помеѓу 12 и 15-годишна возраст, но само со дозвола од родител или старател. Адолесцентите ќе можат...

Белгиските фудбалери се вакцинираат пред Еуро

0
Белгиските фудбалски репрезентативци, кои ќе настапат на претстојното Европско првенство, ќе примат вакцина против коронавирус, соопшти денеска...

За колективен имунитет веројатно ќе треба да бидат вакцинирани меѓу 80...

0
Белгиските експерти предупредуваат дека поради појавата на позаразни мутации на коронавирусот, ќе биде потребно да се вакцинираат помеѓу 80 и 90 проценти од...

Белгија очекува олеснување на мерките откако ќе бидат вакцинирани постарите лица

0
Белгиските власти разгледуваат можност за олеснување на рестриктивните мерки откако лицата над 65 годишна возраст ќе бидат вакцинирани, јави дописничката на МИА од...

Властите во Белгија ги одбија сите барања за дозвола за протест...

0
Белгиските власти ги одбија сите барања за дозвола за протест против рестриктивните мерки воведени за спречување на епидемијата од Ковид-19, јави дописничката на...