таг: безбедносниот

Стармер: Безбедносен договор меѓу Велика Британија и ЕУ ќе биде од...

0
Безбедносниот договор меѓу Велика Британија и Европската унија би бил во корист на НАТО, изјави британскиот премиер Кир Стармер на состанокот на Алијансата....

НБА: Антетокумпо излезе од карантин

0
Најдобриот кошаркар на шампионот Милвоки, Јанис Антетокумпо, излезе од безбедносниот и здравствен протокол што го пропишува НБА лигата и ќе може да настапи...