fbpx

таг: Арсенал

Управата на Арсенал му нуди нов договор на Михаел Артета

0
Лондонскиот фудбалски клуб Арсенал е во преговори за нов договор со тренерот Микел Артета. Според британскиот весник „Дејли мејл“, раководството на „топчиите“...

Венгер за Мбапе: Реков дека може да биде следниот Пеле уште...

0
Поранешниот менаџер на Арсенал, Арсен Венгер зборуваше за игрите на напаѓачот на Пари Сен-Жермен, Килијан Мбапе. – Се сеќавам уште кога имаше...

Арсенал и Дејан Илиев не ја продолжија соработката

0
Македонскиот репрезентативец Дејан Илиев заминува од Арсенал по девет години. Македонскиот голман не доби вистинска шанса меѓу „топџиите“ и ќе ја продолжи кариерата...

Обамејанг заминува од Арсенал, Њукасл следна дестинација

0
Лондонски Арсенал му ја отвори излезната врата на  Пјер Обамејанг, кој слободно може да си бара нов клуб во зимскиот преоден рок. ...

Арсенал прв клуб во Премиер лигата кој добил 100 црвени картони

0
Дефанзивецот на Арсенал, Габриел Магаљес е исклучен на денешниот натпревар од Премиер лигата против Манчестер сити. Бразилецот доби втор црвен картон (втор жолт)...

Голем хендикеп за „топчиите“: Арсенал без тренерот против Сити

0
Екипата на Арсенал ќе биде без Микел Артета на првиот натпревар од 2022 година, против Манчестер Сити на домашен терен. Со тој...

Кутињо на чекор до трансфер во Арсенал

0
Бразилскиот фудбалер Филипе Кутињо е пред трансфер во Арсенал и враќање во Премиер лигата, каде со успех претходно настапуваше за екипата на Ливерпул....

Бизарен момент: Де Хеа прими гол од Арсенал додека лежеше повреден...

0
Бизарен момент се случи на дербито меѓу Манчестер Јунајтед и Арсенал, кој заврши со гол за предност на гостинскиот тим од Лондон (0-1)....

За Обамејанг заинтересирани Манчестер сити и Барселона

0
Фудбалерот на Арсенал, Пјер-Емерик Обамејанг наскоро може да го напушти тимот од Лондон. Според „Transfer Market Web“, за играчот од нападот се...

Арсенал заинтересиран за шведскиот репрезентативец со македонско потекло

0
Премиерлигашот Арсенал го контактирал Јувентус за трансфер на шведскиот репрезентативец со македонско потекло Дејан Кулушевски (21), откако менаџерите на напаѓачот на Фиорентина, Душан...