Скопје и Брегалница го комплетираа 8 коло во Првата лига со резултат 0-0. За екипата на Скопје ова беше прв нерешен резултат сезонава, со овој освоен бод остануваат на последната позиција на табелата. Брегалница не успеа да ја оправда улогата на фаворит на средбата, на која ветеранот Даниел Мојсов заработи црвен картон, а во екипата на Скопје тоа беше Благоја Тодоровски./Alsat.mk

Прикажи повеќе