Во Првата македонска фудбалска лига денеска се одиграа четири од петте предвидени натпревари во рамките на 11-то коло. Шест гола беа постигнати на стадионот во Чаир каде Шкупи го совлада Тиквеш со 4-2. Триумф на домашен терен извојува Победа против Струга Трим Љум, благодарение на двата гола постигнати од албанскиот напаѓач Атде Мазари. Во меѓувреме, Шкендија го совлада Скопје, Силекс беше подобар од Работнички, а вчера Брегалница на домашен терен ја победи Академија Пандев.

Прва лига – 11. коло

Шкупи 4-2 Тиквеш
Победа 2-0 Струга Трим Лум
Скопје 0-1 Шкендија
Работнички 0-1 Силекс
Брегалница 1-0 Акад. Пандев

Прикажи повеќе